GÜÇLÜ EKONOMİ GÜÇLÜ TÜRKİYE

 

 

 

 

 

GÜÇLÜ EKONOMİ GÜÇLÜ TÜRKİYE

Şöyle bir Türkiye ekonomisini geçmişten günümüze araştırdığımda kitapları karıştırdığımda anladım ki 2011’in Türkiye’si yalnız Orta Doğu’nun değil Avrupa’nın da güçlü ekonomileri arasına girebilmiş hatta bazı avrupalı yazarlarca Avrupa Birliği’nin tek kurtuluş yolunun Türkiye’nin bu birliğe alınması olduğu Avrupa için kaçınılmaz bir gerçek olarak görülmüştür..

 

Gel gör ki bizim memleketimizdeki sözde aydın insanlar sürekli sahte rakamlarla adeta felaket tellallığı yapıyor.. İsim de verebilirim ancak bunlara hiç gerek yok..

 

Başbakanımız “Hamdolsun kriz bizi teğet geçecek” dediği zaman yumurtlarcasına tavuk gibi gıdak gıdak gülenler bu gün neden krizin Türkiye’ye olan zararlarını rakamsal olarak ortaya döküp “bu mu teğet?” Demiyorlar ?..

 

 Tüm dünyada yaşanan ekonomik krizde 21. yüzyılın süper gücü olarak gösterilen Amerika gibi bir ekonomik güçte tam 158 banka batarken Türkiye’nin üstün kriz politikası sayesinde 1 banka dahi batmamıştır..Hamdolsun ki kriz bizi teğet geçmiştir..

 

Değerli arkadaşlar kriz gözümüze ne kadar basit geliyor artık değil mi ? Bu güçlü ekonominin adeta bir sermayesidir..

 

Geçmişte farklı hükümetlerce yaşadığımız ekonomik krizlere şöyle bir göz atın.. Şöyle bir kriz yıllarının gazete manşetlerine göz atın..

 

Düşünebiliyor musunuz? II. Dünya Savaşında güvenlik açısından erkek nüfus askere çağrılıyor ülkede kıtlık baş gösteriyor! Yahu peki biz maazallah bu savaşa girmiş olsak ülke açlıktan ölecek miydi ? Bu kadar berbat bir ekonomi olabilir mi?

 

Arkadaşlar şöyle bir hatırlayın ekmek kuyruklarını sana yağ kuyruklarını “İSTANBUL MU RUANDA MI?” başlıklı gazete manşetlerini bir hatırlayın..

Çok değil 50-60 sene öncesine bir gidin şöyle bir gazete manşetlerini araştırın ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız..

7 iklim-i cihanı doyurup hükmeden bir milletin aç ve sefil çocukları olduğumuz günleri bir hatırlayın..IMF’ye borç diye yalvardığımız günleri esnafımızın kepenkler indirdiği, memurumuzun maaş alamama korkusu yaşadığı günleri bir hatırlayın..

 

Değerli arkadaşlar geldiğimiz noktaya bir göz atın.. Allah aşkına elinizi vicdanınıza götürün bu yükselen ekonomiye şükürsüzlük etmeyin.. Elbette daha iyisini isteyeceğiz bizler vatandaşız ancak şükürsüzlük etmeyin..

Son 8 yılda Türkiye yalnız bölgenin değil Dünya’nın en büyük ekonomilerinden biri haline gelmiş ve Avrupalıya parmak ısırtan ekonomik kalkınmasıyla daha pek çok gelişememiş ülkeye rehber olması düşünülen bir devlet olmuş,  dünya da artık yönlenen değil yön veren bir ülke konumuna gelmiştir ki bu özellikle bazı kesimleri rahatsız etmiştir..

 

Güçlü ekonomi güçlü Türkiye demektir..Güçlü Türkiye demek mazlum Filistinlinin mazlum Libyalının arkasında durmak demektir.. Güçlü Türkiye demek Kuveyt,Libya,Irak petrollerini emperyalist güçlere yedirmemek bu petrollerin sahibine verilmesini sağlamak demektir.. Güçlü Türkiye demek yeniden yedi iklim-i cihana hükmetmek demektir..

 

Allah’tan bir temennim bu gelişen ekonomimizin artarak daha iyi yerlere gelmesi ve dünyaya adaletle hükmeden dedelerimizin ahir yaşamlarında “işte bu benim torunum” demesidir ki bunu dediklerini hissettiğimiz zaman en güçlü olduğumuz zaman olacaktır..

 

Allah’ım sen devletimize zeval verme geçmişte yaşadığımız kıtlıkları, maaş alamama korkularını bir daha yaşatma..Sen bu milletin ve devletin yanında ol ki dünyaya adaleti götürelim.. Rabbim sen bizi yönetenleri ve onlara güvenen bu halkı utandırma.. AMİN..

ERSİN ORTAKCI

 


 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !